Wojciech Janowski

Prawnik

Wojciech Janowski

Wojciech Janowski jest studentem III roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, dwukrotnym laureatem stypendium rektora UJ dla najlepszych studentów oraz laureatem ogólnopolskiego konkursu Lex Specialis VI.


Specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie autorskim, prawie nowych technologii oraz w obsłudze sporów cywilnych i gospodarczych.  

Posiada doświadczenie w zakresie przygotowywania i opiniowania umów, w szczególności w branży filmowej i reklamowej, jak również w obsłudze postępowań sądowych. 

Był członkiem zespołu prowadzącego stałą obsługę prawną spółki należącej do jednej z grup sektora energetycznego.  

Prawo umów stanowi główny przedmiot jego zainteresowań naukowych, co pozwala mu wspierać zespół kancelarii w skomplikowanych sprawach z tego zakresu, zarówno na etapie przedsądowym jak i w ramach prowadzonych postępowań. Naukowo i praktycznie zajmuje się też prawnymi aspektami technologii blockchain, w tym obrotem kryptoaktywami. 

Przed dołączeniem do GRK zdobywał doświadczenie w kancelarii Porwisz i Partnerzy – Adwokaci i Radcowie Prawni (2020-2022). 
Języki: polski, angielski 
Edukacja: Uniwersytet Jagielloński  
Publikacje: „Przesłanki zawarcia umowy w tzw. "formie przypadkowej" na gruncie art. 77 Kodeksu cywilnego”, Internetowy Przegląd Prawniczy TBSP UJ 2021/2 
 
Ta strona używa cookies. Korzystasz ze strony zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki lub urządzenia do przeglądania stron internetowych - treści dostępnej w Internecie. Jeśli Twoje ustawienia zezwalają na zapisywanie cookie takowe są zapisywane.
Napisz Dojazd